אימון אישי לחיים

אימון אישי במגוון תחומים של החיים הוא שיטת טיפול חדשה שהולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות. אין מדובר על שיחות עם מטפל או בטיפול המתקיים אך ורק בקליניקה של איש המקצוע, אלא באימון הלכה למעשה, שבו ישנן משימות שיש לבצע, ניתוח תכונות ומעשים לכדי הבנה מעמיקה של מה שעומד מאחוריהם והפנמה של ערכים או יכולות על מנת להשתמש בהם בעתיד. האימון מתרכז בהווה ובעתיד, בניגוד לטיפולים פסיכולוגיים, למשל, העוסקים בדרך כלל במציאת הגורם שהביא להתנהגות זו או אחרת.

מדובר בשינוי מהותי מאד. מי שניגש לתהליך של אימון אישי מבין שיש לו איזו בעיה או אתגר והוא מעוניין להתגבר עליהם על מנת שההתנהלות השגרתית שלו תהיה קלה ונוחה יותר. ברוב המקרים הוא אפילו לא מעוניין כלל וכלל בהבנת הגורם לקושי זה, אלא הוא מעוניין לחפש לו פתרון שיעזור לו להתגבר על הקושי, לשים בצד את הבעיה או האתגר ולהיטיב להתנהל על בסיס יומיומי בקלות ובנוחות רבות הרבה יותר.

אימון אישי לחיים

מי פונה לתהליך של אימון אישי לחיים?

ישנם סוגים רבים של אימונים. אימון אישי לחיים – כפי שקל להבין מהשם עצמו – הוא אימון שמטרתו להתנהל בכל תחומי החיים בדרך קלה, פשוטה, נכונה ואפילו מהנה יותר. מי שניגש לתהליך כזה של אימון אישי לחיים חש בדרך כלל שדברים לא מצליחים לו בקלות, שהוא צריך עזרה בהתנסחות ודיבור נכון עם אנשים (יהיו אלה חברים, שכנים, עמיתים לעבודה או אפילו אנשים זרים), כלומר הוא יחוש שהוא זקוק לעזרה בפעולות יומיומיות שעליו לבצע כדי שיהיו לו קל יותר לקום בבוקר ולהתנהל בצורה נכונה וטובה יותר.

כיצד מתבצע אימון אישי לחיים?

האימון הוא בדרך כלל תהליך ממוקד ומהיר. המטופל והמאמן האישי שלו סוקרים יחדיו את הקשיים והאתגרים אשר עומדים בפני המטופל ואשר הביאו אותו לפנות אל תהליך זה. ביחד הם בונים תכנית עבודה אימונית המבוססת על מעשים ופעולות מוגדרות שאט אט יסייעו למטופל להתגבר על הקשיים ויגרמו לו לתחושה טובה יותר.