ייעוץ זוגי

לא כל מריבה זוגית או מחלוקת צריכות להביא בני זוג אל גירושין או פרידה. חיי הנישואין אינם פשוטים לאף אחד ולא פעם מתגלות מחלוקות או שהעניינים מתלהטים עד כדי מריבה קשה. זה הזמן לעצור הכל ולעשות כל מה שאפשר על מנת לשמור על שלום בית, על יחסים טובים ואווירה נעימה ואת כל אלה אפשר וכדאי לעשות בעזרת איש מקצוע המומחה בייעוץ זוגי. ישנם לא מעט זוגות שיוכלו להעיד מהניסיון האישי שלהם שתהליך של ייעוץ זוגי שאליו פנו לא רק סייע רבות אלא אפילו הציל עבורם את חיי הנישואין.

מה עושים בעת ייעוץ זוגי?

זוגות אשר חיים ביחד בזוגיות ארוכת שנים עלולים למצוא את עצמם במצב של שגרה, של חוסר הערכה אחד כלפי השני ושל תחושה שמערכת היחסים משעממת, משמימה או מובנת מאליה. במצב כזה, התחלה של תהליך עם יועץ זוגי מוסמך ומנוסה יכולה להביא את השינוי. שני בני הזוג נפגשים ביחד עם היועץ, מספרים את אשר על ליבם, מה מפריע לכל אחד מהם לחוד ומה מפריע להם ביחד. היועץ, על סמך הידע והניסיון שיש לו יכול לתת להם תרגילים שונים של ביצוע ביחד או לחוד אשר יקלו וישפרו את התקשורת ביניהם.

מלבד עצות ותרגילים מעשיים לביצוע על ידי בני הזוג, תהליך של ייעוץ זוגי עשוי פעמים רבות להוות גורם מתווך בין בני הזוג במידה והם חשים בחוסר יכולת הקשבה זה לזה. כאשר מצטרף לשיחה ולדברים אדם נוסף, שאינו מכיר אותם היכרות עמוקה, הוא מסוגל לפרש את הדברים הוא שומע בדרך חדשה ומרעננת, שגורמת גם לבני הזוג לחשוב ולהבין מה אמרו ואיך מתפרשים הדברים שלהם באוזני הצד השני.

שיטות נוספות של ייעוץ זוגי

מטפל זוגי מיומן יכול לתת שלל עצות ורעיונות להתמודדויות יומיומיות של בני הזוג בינם לבין עצמם וגם עם בני המשפחה האחרים. במידה וישנה סיטואציה החוזרת על עצמה ומקשה על ההתנהלות – יכול המטפל לפרק אותה לגורמים ביחד איתם ולהבין את הבעייתיות בה.

אלינור גורנשטיין ייעוץ זוגי