10 טיפים לשמירת על זוגיות טובה

זוגיות היא לא דבר פשוט ושמירה עליה טומנת בחובה טיפוח של מערכת היחסית הבנויה על תקשורת טובה וביצוע משימות יחד. הבאנו בפניכם כמה טיפים מצוינים שיסייעו לכם לשמור על זוגיות טובה וליהנות כל יום יחד כמה שיותר.

זוגיות

1. הביאו אהבה עצמית למערכת הזוגית – נישואים מאושרים מתבססים עם אהבה עצמית של כל אחד ועל שוויון ועצמאות של בני הזוג. כאשר כל אחד אוהב את עצמו הוא מביא לזוגיות את אותה אהבה עצמית, הרי אם לא תאהבו את עצמכם יהיה לכם קשה לקבל אהבה לאדם אחר.

2. לדעת לריב נכון – מריבות הן חלק שגרתי במערכת הזוגית, אך כמובן שעליכם לדעת כיצד לריב בצורה נכונה, כזאת שתראה כמו חילוקי דעות ולא מריבות בעלות טונים מצמררים ומילים לא מתאימות.

3. קחו אחריות במידה ופגעתם בבן הזוג – לא פעם שגרת היום יום השוחקת יכולה להשפיע על מצב רוחנו ולעיתים ללא כוונה אנו פוגעים בצד השני, מה שיכול להגיע לפיצוץ. לכן, במידה ופגעתם בבן הזוג חשוב להתנצל ולקחת אחריות.

4. קבעו זמן איכות יחד – זמן איכות יחד הוא פתרון מצוין שיכול להפיג את המתח הרב בשגרת היום יום ובכלל הוא זמן איכות רק שלכם. תוכלו לצאת לבית קפה או מסעדה פעם בשבוע, או לבלות זמן איכות יחד רק שניכם.

5. הקפידו כל יום לתת מילה טובה – מילה טובה או מחמאה יכולים להוסיף רבות למצב רוח ולמערכת הזוגית, לכן בכל הזדמנות החמיאו לבן הזוג.

6. עודדו את בן הזוג להצלחה – אין דבר טוב יותר מבן זוג מעודד ודוחף להצלחה, אם זה על ידי מילה טובה או עצה ששווה זהב.

7. היו ברורים אחד עם השני ואל תדברו ברמזים – לעיתים בן הזוג אינו מבין רמזים, לכן היו ברורים וממוקדים בבקשות מסוימות.

8. חלקו תפקידים באופן שווה – חשוב להגדיר משימות לכל אחד בכל הקשור למתלות הבית וטיפול בילדים.

9. אינטימיות – בכל בעיה הקשורה לאינטימיות ומיניות, טפלו בה בהקדם ואל תזניחו אותה.

10. היו קשובים לבן הזוג, אבל קשובים באמת, גם כאשר אתם עייפים וכל מה שבא לכם הוא לשים את הראש וללכת לישון.

הכתבה נכתבה ע"י אלינור גורנשטיין יועצת זוגית