ייעוץ זוגי

מי זקוק לייעוץ זוגי

כאשר בני זוג נמצאים בשיאה של מערכת יחסים בריאה הם מדברים על הרגשות שלהם ולנהל משא ומתן בכל הנוגע לפתרון בעיה. לעומת זאת, כאשר בני זוג נמצאים במשבר הם לא ממש מעוניינים לשוחח על הבעיות שלהם. זוגות רבים הנמצאים במשבר אינם יודעים מתי הם זקוקים לייעוץ זוגי והאם כל זוג שיש לו בעיות בזוגיות זקוק לטיפול זוגי?

ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי

אם אתם חשים שיש לכם בעיות בחיי הנישואין, פנייה אל ייעוץ זוגי יכולה לסייע לכם. מה כולל תהליך ייעוץ זוגי? תהליך ייעוץ זוגי כולל הבנה רחבה יותר של הבעיות מצד בני הזוג, כאשר בני הזוג לומדים ובוחנים את ההיסטוריה האישית והזוגית של בני הזוג, אחת השאלות שמטרידות בני זוג רבים היא כמה זמן נמשך טיפול זוגי? קשה מאד להעריך את מסגרת הזמן, אך באופן כללי ניתן להצביע על כך שמשך הזמן תלוי בבעיה ובעיקר בבני הזוג, באופן בו הם מוכנים להיפתח ולפתור את הקשיים.

רבים נוטים לחשוב כי טיפול זוגי הוא חינוך מחדש, אך למעשה טיפול זוגי אינו תהליך בו המטפל איננו מטיף לבני הזוג, אלא מדובר בתהליך בו בני הזוג מתייחסים באופן רגשי לתהליכים שעוברים עליהם.

ביחד או לבד?

פניות רבות למטרת אימון זוגי מתבצעות על ידי בני הזוג,כאשר יש צד אחד שמתנגד,מהסס או חושש להיכנס לתהליך. כמובן ההמלצה היא להגיע לטיפול זוגי ביחד, אך במידה וקיימת התנגדות כדי לא לוותר על התהליך ולהגיע בנפרד. יכול להיות שבמשך הזמן בני הזוג שמסרבים לקחת חלק בתהליך יצטרפו לתהליך ותוך זמן קצר ייקחו חלק בתהליך ייעוץ זוגי.